Biblický citát na dnešní den
Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44)

Svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova 8.6.2018

Téma týdne
Setkání s Bohem: strašák, anebo vytoužený cíl?
"Jsme plni důvěry. Víme, že dokud jsme doma v tomto těle, jsme jako vyhnanci v cizině, daleko od Pána. To proto, že v nynějším stavu v Boha jen věříme, ale dosud ho nevidíme. Jsme však plni důvěry a chtěli bychom raději opustit domov tělesný a odebrat se do domova k Pánu. My všichni se přece musíme objevit před Kristovým soudem, aby každý dostal odplatu za to, co za života udělal dobrého nebo špatného." (2 Kor 5,6-10)
16.6.2018, 21

Na této zemi žijeme ještě v jistém oddělení od Boha. Nemůžeme ho vidět, mluvit s ním tváří v tvář… Avšak celý život směřujeme k okamžiku, kdy ho spatříme tváří v tvář. V té chvíli plně poznáme všechny souvislosti svého života, i vše co v našem životě bylo dobré a co zlé.

Když si představím, že uvidím celý svůj život ve všech souvislostech, zároveň se na tu chvíli těším, ale současně cítím jistou nervozitu. Jak vlastně žiji? Jak budu žít v následujících letech? Jaké plody přinese můj život – sladké, výživné, hořké, zkažené…? Jak bude můj život zhodnocen?

Po všech otázkách, které mohou duši i zneklidňovat, přichází jediná výzva: DŮVĚŘUJ! Být ustavičně plný důvěry je vlastně životní cesta, návod, jak se vypořádat se vším, co nás zneklidňuje a odvádí od Boha.

Pokud Bohu důvěřuji, pak Mu také vkládám svůj život do rukou.

Pokud žiji s Bohem v prohlubujícím se vztahu, pak chci vidět věci jeho pohledem.

Pokud hledám Boží řešení, pak nechci vést život plný sobectví, arogance, přezíravosti a lhostejnosti.

A odevzdávám-li stále a upřímně Bohu svůj život, pak bude setkání s Ním tváří v tvář mým nejvytouženějším cílem a ne strašákem.

Tuto službu poskytuje www.vira.cz.

Více na : www.hyundai-motor.cz

Nadační Fond Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha podpořila projekt Římskokatolické farnosti Dobratice pod názvem:
150 let vzájemné spolupráce a jak dál?
Kostel v Dobraticích byl postaven před 150 lety. Při této příležitosti bude farnost usilovat o posílení angažovanosti místních lidí a zapojení širšího okruhu dobrovolníků různými společenskými, kulturními či brigádnickými aktivitami. Realizace tohoto projektu je v termínu od 1.7. 2015 do 30.7. 2016.

INFORMACE :

PUTOVÁNÍ SVATÉ RODINY

Pokud byste chtěli i jiné programy navštivte: webové stránky Ostravsko-opavské diecéze

MATRIKA
Na faře v Dobraticích se nachází matrika pouze od roku 1950. Dřívější matriky jsou v zemském archivu v Opavě. Některé si můžete na vyhledat v digitální podobě na těchto wébových adresách.
Zemský archiv v Opavě zpřístupňuje na svých webových stránkách většinu matrik z území bývalého Severomoravského kraje, a to od nejstarších ze 2. poloviny 16. století až po svazky z počátku 20. století. http://www.archives.cz/zao/digitalni_archiv/index.html
Odkazy na ostatní zemské archivy: http://www.genealogie.cz/aktivity/digitalizace/
Archvivní mapy: http://archivnimapy.cuzk.cz/