Biblický citát na dnešní den
Čas je krátký. (1 Kor 7,29)

LIDOVÉ MISIE 2018 - upoutávka

Lidové misie 4.2.-11.2.2018

NÁBOŽENSTVÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Téma týdne
Má být křesťan „otloukánkem“?
Bůh je dobrý, proto ukazuje lidem cestu. Pokorné vede k správnému jednání, pokorné učí své cestě. (srov. Ž 25,8-9)
20.1.2018, 21

V Bibli se často mluví o pokoře. To slovo dnes zní divně, naivně a mnohdy směšně.

A i já během svého života zjišťuji, že hledání skutečné pokory je velmi náročné. Během jejího hledání mě napadá mnoho znepokojujících myšlenek: Není pokora něco, co mě brzdí? Není to tak, že když budu pokorná, nikdy se nedočkám např. povýšení, protože to znamená, že se držím zpátky? Není to tak, že budu-li pokorná ve vztahu k druhým, tak to znamená, že jsem ochotná vše snášet a budu otloukánkem, na kterého si každý dovolí?  Mohlo by se zdát, že ti, kteří jsou pokorní, jako by nebyli dostatečně průrazní, jakoby neměli ten pověstný drive nebo tah na branku, jak se dnes s oblibou říká.

Skutečná pokora ale neznamená, že budeme v tomto světě ztraceni. Neznamená to, že nemáme jít za naším cílem. Otázkou totiž je, co tím cílem vlastně je. Ocenění od našeho okolí? Honba za tituly? Dosažení nejvyššího postu v naší práci? Nebo je to touha jít skutečně po správné cestě, kterou nám ukazuje Bůh? Možná naší cestou není vše to, co nás v tomto světě láká. Nebudeme-li mít dostatek pokory, nikdy nenahlédneme, co je naším pravým cílem a úkolem.

„Brýle pokory“ nám umožňují vidět pravdivou skutečnost o nás, o našich dobrých vlohách a vlastnostech, ale i o našich úskalích. Bůh je dobrý a má s každým z nás láskyplné úmysly! A vybízí nás, abychom v pokoře realisticky hleděli na svůj život a na druhé. Nechme se Bohem vést a dojdeme skutečnému štěstí. On se o nás postará za každých okolností.

Tuto službu poskytuje www.vira.cz.

SETKÁNÍ SCHOL 11.11.2017
Ráno jsme nemohly dospat. Překvapilo nás , že se nakonec přihlasily 6 schol. Dostaly jsme velký úkol začínat jako první, moc hezky se nám zpívalo a byla pěkná atmosféra. Nejvíc se nám líbila schola z Třince s názvem Drops a měli pěkné trička. Na oběd byly špagety, nakonec pořadatel, který uváděl scholy se nás snažil zabavit čekáním na oběd, zpíval písničky s plejbeku a u toho i tančil. Bylo to moc hezké. Nakonec jsme dostaly cenu za nejsympatější scholu a moc nás to potěšilo a povzbudilo. A také bylo hezké když jsme přišli na mši svatou k nám do farnosti a babičky se ptaly jak jsme dopadly a měli velkou radost že jsme šikovní. Tak hura! Do dalších zkoušek a těšíme se na další setkání schol v Jablunkově.

Anička a Liduška

Více na : www.hyundai-motor.cz

Nadační Fond Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha podpořila projekt Římskokatolické farnosti Dobratice pod názvem:
150 let vzájemné spolupráce a jak dál?
Kostel v Dobraticích byl postaven před 150 lety. Při této příležitosti bude farnost usilovat o posílení angažovanosti místních lidí a zapojení širšího okruhu dobrovolníků různými společenskými, kulturními či brigádnickými aktivitami. Realizace tohoto projektu je v termínu od 1.7. 2015 do 30.7. 2016.

INFORMACE :

PUTOVÁNÍ SVATÉ RODINY

Pokud byste chtěli i jiné programy navštivte: webové stránky Ostravsko-opavské diecéze

MATRIKA
Na faře v Dobraticích se nachází matrika pouze od roku 1950. Dřívější matriky jsou v zemském archivu v Opavě. Některé si můžete na vyhledat v digitální podobě na těchto wébových adresách.
Zemský archiv v Opavě zpřístupňuje na svých webových stránkách většinu matrik z území bývalého Severomoravského kraje, a to od nejstarších ze 2. poloviny 16. století až po svazky z počátku 20. století. http://www.archives.cz/zao/digitalni_archiv/index.html
Odkazy na ostatní zemské archivy: http://www.genealogie.cz/aktivity/digitalizace/
Archvivní mapy: http://archivnimapy.cuzk.cz/