Biblický citát na dnešní den
On sám přijde a spasí vás. (Iz 35,4)

Lidové misie 4.2.-11.2.2018

VÁNOČNÍ PROGRAM 2017

Srdečně zveme na VÁNOČNÍ KOLEDY 26. prosince od 16:00

NÁBOŽENSTVÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Téma týdne
Dárek nad všechny dárky
„Těšte, těšte můj národ“ – praví váš Bůh… Hle, Pán, přichází s mocí. Jako pastýř pase své stádo, svým ramenem shromažďuje beránky, ve svém klínu je nese, březí ovce šetrně vede. (srov. Iz 40, 1, 10-11)
9.12.2017, 21

„V této době uspěchaných a povrchních vztahů je značně opomíjena něžnost“, píše papež František ve své exhortaci Amoris laetitia (Radost z lásky). Něžnost jako projev našeho vztahu vůči druhému, že nám na něm záleží.

Náš Bůh je nejen mocný, ale také něžný. Bible je plná důkazů o Boží něžnosti vůči nám. Je plná ujištění, že když se za ním vydáme s čímkoli (radostmi i starostmi), očekává nás jeho něžná a ochranitelská náruč. „Pojďte ke mně všichni, kdo se namáháte, a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout,“ říká Ježíš. (srov. Mt 11,28)

„Chtěl bych se setkat se svým malým synem, abych se s ním mohl obejmout“, říká odsouzený na mnoho let ve vězení. „Nic jiného si nepřeji, než aby za mnou přišly moje děti. Už jsem je hodně dlouho neviděla,“ říká stařenka v domově seniorů. „Moje máma mě nikdy nepohladila“, říká smutně mladá dívka léčící se ze závislosti. Po něze toužíme všichni. Touží po ní staří opuštění lidé, touží po ní lidé ve vězení, touží po ní děti v dětských domovech… Ale touží po ní i mnozí dospělí a děti žijící v rodinách.

Prožíváme advent. Je to čas, kdy k nám chce se svou něžností a v tichosti přijít Bůh. Můžeme ji v jeho blízkosti neustále čerpat a pak přicházet ke svým blízkým. Stačí objetí, úsměv, pohlazení. Ujištění, že s námi mohou počítat. A to je dárek nad všechny dárky.

Copak může zapomenout žena na své nemluvně,
není jí líto syna vlastního těla?
I kdyby ona zapomněla,
já přece na tebe nezapomenu,
praví Bůh!
(srov. Iz 49,14-15)

Tuto službu poskytuje www.vira.cz.

SETKÁNÍ SCHOL 11.11.2017
Ráno jsme nemohly dospat. Překvapilo nás , že se nakonec přihlasily 6 schol. Dostaly jsme velký úkol začínat jako první, moc hezky se nám zpívalo a byla pěkná atmosféra. Nejvíc se nám líbila schola z Třince s názvem Drops a měli pěkné trička. Na oběd byly špagety, nakonec pořadatel, který uváděl scholy se nás snažil zabavit čekáním na oběd, zpíval písničky s plejbeku a u toho i tančil. Bylo to moc hezké. Nakonec jsme dostaly cenu za nejsympatější scholu a moc nás to potěšilo a povzbudilo. A také bylo hezké když jsme přišli na mši svatou k nám do farnosti a babičky se ptaly jak jsme dopadly a měli velkou radost že jsme šikovní. Tak hura! Do dalších zkoušek a těšíme se na další setkání schol v Jablunkově.

Anička a Liduška

Více na : www.hyundai-motor.cz

Nadační Fond Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha podpořila projekt Římskokatolické farnosti Dobratice pod názvem:
150 let vzájemné spolupráce a jak dál?
Kostel v Dobraticích byl postaven před 150 lety. Při této příležitosti bude farnost usilovat o posílení angažovanosti místních lidí a zapojení širšího okruhu dobrovolníků různými společenskými, kulturními či brigádnickými aktivitami. Realizace tohoto projektu je v termínu od 1.7. 2015 do 30.7. 2016.

INFORMACE :

PUTOVÁNÍ SVATÉ RODINY

Pokud byste chtěli i jiné programy navštivte: webové stránky Ostravsko-opavské diecéze

MATRIKA
Na faře v Dobraticích se nachází matrika pouze od roku 1950. Dřívější matriky jsou v zemském archivu v Opavě. Některé si můžete na vyhledat v digitální podobě na těchto wébových adresách.
Zemský archiv v Opavě zpřístupňuje na svých webových stránkách většinu matrik z území bývalého Severomoravského kraje, a to od nejstarších ze 2. poloviny 16. století až po svazky z počátku 20. století. http://www.archives.cz/zao/digitalni_archiv/index.html
Odkazy na ostatní zemské archivy: http://www.genealogie.cz/aktivity/digitalizace/
Archvivní mapy: http://archivnimapy.cuzk.cz/